Smaczna Chatka

czerpiemy z darów naturyGrycoki


 
Przysmak Czarta
Zalewajka świętokrzy-
ska

Menu

Poniżej część naszego menu, która jest niezmienna. W zależności od pory roku serwujemy również potrawy typowe dla danego okresu.


Zalewajka świętokrzyska z jajem i kiełbaską

Zupa jednoznacznie kojarzona z regionem świętokrzyskim. Jej pochodzenie to zlepek tradycji poszczególnych zakątków regionu oraz produktów. Zalewajka to zupa sycąca. Główne składniki to: zakwas żytni, ziemniaki, boczek, czosnek, oraz dary lasów świętokrzyskich - grzyby. 

PLN 18,00Placek po Janicku XXL

Jego odmiana w różnych zakątkach Polski to: placek po zbójnicku, placek po flisacku ale najczęściej znany jest pod nazwą placek po węgiersku. Nasza wersja placka wyróżnia się wielkością oraz specjalnym sposobem przygotwania mięsa przez co wydobyta jest delikatna natura tej potrawy. Jedna porcja naszego placka to aż 700g uczty dla podniebnia. 

PLN 30,00Przysmak Czarta

Schab duszony z cebulką w specjalnym wywarze w paprykowym sosie na ostro - te słowa w najprostrzy sposób opisują tę potrawe. Jest to specjalny przepis szefa naszej kuchni. Przysmak Czarta to potrawa wyrazista, o piekielnym smaku co w połączeniu z delikatnym schabem zadowoli niejedno podniebienie. 

PLN 18,00*
w zestawie z frytkami + zestawem surówek PLN 29


Grycoki - pierogi z kaszą gryczaną

Pierogi znane są każdemu. Nasza odmiana to pierogi z kaszą gryczaną na wzór tradycyjny grycoków świętokrzyskich. Na przekór oczekiwaniom naszych Klientów postanowiliśmy przygotować specjalną odmianę grycoków, gdzie oprócz kaszy gryczanej pełnię smaku dodają grzyby leśne. 

PLN 18,00


Schabowy na parzybrodzie

Kotlet schabowy - panierowany - to potrawa znana każdemu. Nasz schabowy wyróżnia się barwą smaku, użytych przypraw jak również wielkością. Dokładając nutkę kuchni święokrzyskiej postanowiliśmy wykorzystać Parzybrodę. Parzybroda to: kapusta, gotowana z ziemniakami, grochem oraz boczkiem. Całość ma postać gęstego puree ziemniaczanego z delikatną nutą słodkości, którą daje biała kapusta. Jest to potrawa sycąca, dopełniająca harmonię smaku kotleta schabowego a zarazem oddająca klimat regionu świętokrzyskiego.

PLN 16.00*
w zestawie z frytkami + zestawem surówek PLN 28
Bliny ziemniaczane z cukrem/śmietaną

Potrawa prosta a zarazem genialna w swojej prostocie. Placki ziemniaczane z cukrem lub śmietaną to szybkie, smaczne i sycące danie niejednej osobie kojarzące się ze smakami dzieciństwa. 

PLN 9,00


Naleśniki z serem/dżemem/owocami

Smak naleśników znany jest każdemu. W naszym wykonaniu to nie tylko uczta dla podniebnienia ale również oka.

PLN 12,00


* - podane ceny nie uwzględniają dodatków tj. ziemniaki z wody, frytki, kluski śląskie, surówki...